web counter

Podhalańska 8, Gdańsk, Województwo pomorskie, Poland

Ciekawa oferta? Podziel się informacją z przyjaciółmi, a oni będą Ci wdzięczni:

   
  1  of   

850 000 PLN

Apartment for sale

Available from 05.05.2019

Open house 05/05/2019 from 12.00 PM till 07.00 PM

Przestronne mieszkanie przy lesie Oliwa

Updated: 05.05.2019. Views: 412

ID Ref # 17830


Listing type: 
By Owner
Year built: 
1914
Rooms:
5
Number of bathrooms:
1
Living space:
120 m2
Price per meter:
7083 PLN ⁄ m2
Floor number:
2 Floor
Floors total:
2 floors
Description: 
Mieszkanie bezpośrednio od właściciela, bez dodatkowych kosztów, prowizji etc.

Urokliwa, otoczona lasem historyczna okolica, oryginalna, brukowa uliczka Podhalańska ze 100 letnimi lipami. Zabudowana zabytkowymi kamienicami co nadaje niepowtarzalny klimat temu miejscu. Generalnie ta część Starej Oliwy ze względu na spokój, wyjątkową architekturę oraz zieleń jest odwiedzana w celach spacerowych przez mieszkańców Trójmiasta oraz turystów. Można poczuć się jak w małym przedwojennym miasteczku, niezależnie od pory roku.

Zapierające dech widoki z północnych pokoi na dachy Starej Oliwy oraz Park Oliwski, kościół Ojców Cystersów, Katedrę Oliwską i wzgórze Pachołek.
Przez okna zachodnie i południowe można cieszyć oczy ścianą bukowego lasu i kamieniczkami usytuowanymi w kierunku Doliny Radości.

Mieszkanie położone na drugim piętrze kamienicy z cegły, dach po remoncie pokryty dachówkami ceramicznymi. Została przeprowadzona izolacja przeciwwilgociowa fundamentów 4 lata temu oraz generalny remont klatki schodowej 2 lata temu.
Klatka schodowa jest zadbana, czysta, szeroka, utrzymana w starym, drewnianym stylu charakterystycznym dla podobnych budynków w Starej Oliwie. Wejście do niej zabezpieczone jest domofonem. Prężna wspólnota, w lutym 2019 został wyremontowany strych, wymiana i ocieplenie podłogi. Dzięki temu całe mieszkanie jest zaizolowane od góry, zarówno przed zimnem zima jak i przed gorącem latem.

Lokal składa się z 5 niezależnych pokoi (28 m2; 23 m2; 9 m2; 7 m2 i 6 m2), przestronnej kuchni (16m2), łazienki, toalety oraz 2 przedpokoi. Dodatkowo w ramach mieszkania 2 pomieszczenia ze skosami, przy pokojach, spełniające rolę garderoby. Podobnie można otworzyć jeszcze 4 takie pustki zwiększając metraż mieszkania o dodatkowe 17 metrów! To wyjątkowa okazja, która stwarza szansę podziału mieszkania na kilka mniejszych.

Podłogi drewniane, pamiętające czasy przedwojenne. To długie, szerokie deski, które po wyszlifowaniu i polakierowaniu będą wyjątkową ozdobą mieszkania.
Wysokość mieszkania to 2,93 m.

Ogrzewanie i ciepła woda - piec gazowy dwufunkcyjny.
Opłaty eksploatacyjne ok. 950zł.

Na własność piwnica (9m2) plus możliwość dodatkowej komórki z wejściem na poziomie parkingu, która sprawdza się idealnie na wózkarnię, miejsce na rowery.
Nad mieszkaniem przestronny strych (widoczny na jednym ze zdjęć) wykorzystywany jako suszarnia.
Sporą jego część (ok.20 m2 o wys. 2,2m + drugie tyle pod skosami) można wydzielić na niezależne pomieszczenie i wydzierżawić od wspólnoty. Dzięki temu uzyskując dodatkową przestrzeń nad mieszkaniem np. na pracownię.

Na posesji są miejsca postojowe dla pojazdów mieszkańców. W obrębie części ogrodowej możliwość urządzenia części rekreacyjnej. Każdy z sąsiadów korzysta z niezależnych fragmentów ogrodu.

Ogrodzenie kamienicy graniczy ze ścieżką przy lesie, można przez furtkę wejść prosto do lasu.

W okolicy zaplecze handlowo usługowe, przedszkole, szkoła, liceum, piękny Park Oliwski, ZOO, tereny rekreacyjne, las, blisko komunikacja miejska.

Mieszkanie zdało egzamin jako dom dla wielodzietnej rodziny. Było też wynajmowane jako całość i pojedyncze pokoje, zarówno jako kwatera letnia jak i długoterminowa stancja. W chwili obecnej funkcjonuje jako przynoszące stałe dochody mieszkanie na wynajem.
Wyjątkowo przestronne, każdy z domowników znajdzie w nim odrobinę prywatności.
Ustawne, przytulne, klimatycznie położone, DOSKONAŁE NA INWESTYCJĘ.

Oferta przede wszystkim dla kogoś ceniącego sobie piękno i klimat Starej Oliwy.
Zapraszam!

Na zdjęciach z lotu ptaka kamienica została otoczona kolorowym kręgiem.
Apartment for sell, 5 Rooms, 120m2, 850000 PLN, Podhalańska 8, Gdańsk, Województwo pomorskie 
#pi1 #Apartment #Gdańsk